Головна / Публікації та новини / Кредит МВФ. Гроші, які не можна витрачати

публікації та новини

 • Підзаголовок
 • Кредит МВФ. Гроші, які не можна витрачати

  Янв - 25 - 2017

  Каже, що потім, діти віддадуть. Ви її знаєте, це – наша влада. Та, що забороняє купляти російське, а сама в них фабрики будує, та, що під словом «реформа» прикриває грабіж, рекет та переслідування, що не хоче і не буде чути простий народ, що умисно розграбовує державний бюджет.

  epa01675753 Jeffrey Franks (C) the head of the International Monetary Fund (IMF) mission to Romania, is seen through a glass as he addresses a news conference in Bucharest, Romania, 25 March 2009. Romania is set to receive a nearly 20-billion euro (26.9-billion-dollar) package cobbled together by the International Monetary Fund (IMF) and the European Union to help it weather the ongoing financial crisis. The IMF will make 12.95 billion euros of the money available in a two-year standby credit, said Jeffrey Franks, head of the IMF mission, 25 March at the end of negotiations. The European Commission will pull 5 billion euros from its emergency fund to help.Additionally, the World Bank and the European Bank for Reconstruction and Development, along with other institutes, will each contribute 1 billion euros to assist Romania. EPA/ROBERT GHEMENT


  Тема отримання третього траншу від Міжнародного валютного фонду стала до нудоти банальною. Програма розширеного фінансування МВФ була відкрита в березні 2015 року. Передбачалося надходження більше 17 мільярдів доларів протягом 4 років. За умовами надання кредиту, передбачався щоквартальний перегляд програми, однак після переведення останнього траншу пройшло 12 місяців. Як причини перенесення платежу, говорили про проблеми з податковою реформою, політичні кризи і навіть електронне декларування. І ось зараз, глава НБУ, Валерія Гонтарєва заявила, що вже є повідомлення про те, що ми отримаємо 1 мільярд доларів від Міжнародного валютного фонду.
  Україна також є акціонером МВФ і ще декілька років тому, ми мали позицію заступника директора, але ми все втратили за останні десять років. Чому Україна стала економічним карликом? Наша вага на міжнародній арені зменшилась і ми фактично втратили вплив в цій площині.
  Проте найцікавіше, полягає в тому, що ці кошти, які надає нам МВФ пройдуть траншем. Сьогодні, або в понеділок вони надходять до нас, а завтра мають йти в Америку. Ми будемо фінансувати американську економіку чи уряд. Ми розмістимо ці гроші в американських банках, створюючи ресурс для зростання американських банків чи купимо облігації. Тоді звідси постає логічне запитання – навіщо ми так боримося за ці гроші? Все дуже просто. Це відбувається для того, щоб покращити свої макроекономічні показники, адже відношення резервів до імпорту чи ВВП є одним із макроекономічних індикаторів, і чим він кращий, тим солідніше виглядає країна і є шанси отримати інші кредити. А у нас зараз дуже сильний дефіцит по доходах. Ми не можемо використати ці кошти, але від них можуть прийти інші потоки від США, Європи та інших країн. І ключовим словом тут є «можуть». Особисто для мене, незрозуміла така радість уряду від отримання цих грошей. Ефективність надання цього кредиту полягає в злагодженій та ефективній роботі влади по розвитку економіки та налагодження міжнародних зв’язків з інвесторами. Кращий варіант використання наданих 1,5 мільярда – це покласти їх в банк до часу повернення та не використовувати, аби потім менше повертати. Я проти кредитів як особистих, так і в масштабах країни. Цей транш – це індикатор, лакмусовий папірець для влади. Він зможе показати, чи може влада діяти та працювати, або ж як завжди пустить все напризволяще.

  Поділитися

  Коментарі

 • Підзаголовок
 • Обсуждение закрыто.