Головна / Публікації та новини / Вуса, лапи, хвіст. Хто покусає депутатів перший?

публікації та новини

 • Підзаголовок
 • Вуса, лапи, хвіст. Хто покусає депутатів перший?

  Дек - 27 - 2017

  Якщо коротко і по суті, то депутати вигадали новий спосіб залізти до нас в кишені. На цей раз пропонують ввести обов’язкову реєстрацію на домашніх тварин. За відмову від реєстрації, стерилізації, продаж з рук – величезні штрафи, а саме від 3 400 грн до 20 400 грн.

  Щоб головою думати – треба її мати. Група народних депутатів (більшість — це депутати з фракції «Блок Петра Порошенка») зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо запровадження обліку домашніх та безпритульних тварин)» (№7220), за яким і свійські, і безпритульні тварини мають бути зареєстровані.

  Безхатьків реєструватимуть безкоштовно, свійських – за рахунок господаря – 170 грн за одну одиницю. За відмову від реєстрації будуть штрафувати. Крім того, проект закону передбачає, що супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 18-річного віку.

  За документом, реєстрації будуть підлягати всі тварини, віком від 2 місяців – після неї тварині видадуть довічний порядковий номер, який прикріплюватиметься до нашийника. При цьому буде введений новий збір на домашніх собак і котів в розмірі 180 гривень.

  Крім того, українців зобов’яжуть при переїзді повідомляти в 5-денний термін ветеринарну службу про наявність у них вихованців. Введуть обов’язкове відвідування ветеринарних клінік – не рідше, ніж раз на три роки, заборонять розводити потомство на дому – це доведеться робити виключно в ліцензованих племінних розплідниках і кінологічних клубах, що мають ліцензію.
  Контроль за дотриманням всіх нововведень пропонується покласти на Нацполіцію (бо на кого ж покластись, як не на доблесних людей у формі, рятуючих котиків і білочок по парках міст??). Вони зможуть приходити до вас додому і перевіряти, чи носить ваш власний кіт нашийник та чи в належних умовах утримується собака, чи не виникло у домашньої тварини “незаконної” вагітності, а також тимчасово вилучати тварин до суду. Ну що, з чим будете зустрічати поліцію вдома, коли завітають з таким візитом? Добре, ніхто не буде вриватися до вас у квартиру, щоб перевірити наявність чіпу у вашої киці, бо у поліцейських нема і не буде таких повноважень. По факту, звичайні власники тварин навіть не помітять докорінних змін. Зате є і плюс: ваша дивна сусідка вже не зможе перетворити свою оселю у собачий чи котячий притон.
  Є багато помилок, які не дадуть можливості працювати даному законопроекту. Держава хоче навантажити власників відповідальністю, збирати з них гроші, але не збирається давати віддачу.

  Також варто нагадати, що відповідно до чинного законодавства, тварини – то річ, тому некоректно навантажувати річ майновими правами, а саме це відбувається зараз.

  Взагалі законопроект досить дивний і після негативної реакції в суспільстві вже деякі «автори» відкликали свої підписи. Деякі взагалі почали розповідати про те, що не розуміли що саме підписували. Все як завжди…

  Все ж таки, кого каструвати, панове депутати?

  Поділитися

  Коментарі

 • Підзаголовок
 • Обсуждение закрыто.