Головна / Публікації та новини / Войченко підтримав звільнення Рогози і Жукова (інтерв’ю)

публікації та новини

  • Підзаголовок
  • Войченко підтримав звільнення Рогози і Жукова (інтерв’ю)

    Окт - 24 - 2019

    Громадський діяч, голова Адвокатського об’єднання «Войченко і Дульський» Сергій Войченко обговорив із кореспондентом «Ехо UA» клопотання Генеральної прокуратури про звільнення від відповідальності за несплату податків фігурантів скандалу про розкрадання в оборонній сфері Андрія Рогози та Віталія Жукова.

    — ГПУ звільнила від покарання за несплату податків друзів Гладковського-молодшого. Як ви ставитеся до такого рішення? Чи підтримуєте Ви те, що чиновникам вдасться уникнути покарання?

    — Основною метою притягнення до відповідальності за несплату податків є не лише покарання, а й відшкодування збитків, заподіяних вчиненням кримінального правопорушення. Свого часу, я вважаю, законодавець абсолютно правильно і доцільно додав частину 4 до статті 212 Кримінального кодексу України, якою надав можливість звертатися органам досудового розслідування з відповідним клопотанням про звільнення від відбування покарання у зв’язку зі сплатою податків. Така ситуація і сталася з друзями Гладковського-молодшого: щодо них розслідувалося кримінальне провадження за ухилення від сплати податків у сумі 26, 6 млн грн. Згідно з повідомленою інформацією, ними була відшкодована вся сума несплачених податків, і це стало підставою застосування до них вищезазначених положень Кримінального кодексу України.

    Уявімо, що ситуація розгорталася б інакше. Міг би бути довгий процес, якби люди вважали, що вони не вчиняли кримінального правопорушення, вважали себе невинуватими. На це були б витрачені колосальні сили і держави, і суддівського корпусу, і слідчих, прокурорів під час досудового розслідування, а потім подальшого судового розгляду по суті. Однак, їм (обвинуваченим), очевидно, було запропоновано інший розвиток подій, про який ми вже згадували. Це дуже розповсюджена практика, і в діяльності нашого Адвокатського об’єднання такі випадки зустрічалися, не один такий приклад можна знайти і в Єдиному реєстрі досудових рішень. Обвинувачені погодилися з сумою інкримінованих їм збитків у вигляді несплачених податків, відшкодували її, тепер суд, очевидно, прийме рішення про звільнення їх від покарання.

    — Який варіант є більш вигідним?

    — Давайте проаналізуємо, який варіант кращий для держави. Якби вони отримали термін ув’язнення, і держава за рахунок платників податків їх утримувала, і довгий судовий процес теж оплачувався б за рахунок платників податків? Чи варіант, коли держава має ті кошти, які не були отримані спочатку внаслідок їхніх дій, заощадивши кошти платників податків і повернувши ситуацію в те русло, яке більш вигідне для країни, а, отже, і суспільства? Думаю, відповідь очевидна.

    — Чи означає це, що анонсовані командою Зеленського посадки корупціонерів так і не будуть здійснені?

    — Варто розділяти несплату податків та корупцію — зовсім інші склади кримінальних правопорушень. Відповідно до примітки до статті 45 Кримінального кодексу України корупційними злочинами вважаються злочини, передбачені статтями 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, а також злочини, передбачені статтями 210, 354, 364, 364-1, 365-2, 366-1, 368-369-2 цього Кодексу.

    Насправді, розвиток подій ситуації з друзями Гладковського-молодшого не означає, що особи, причетні до розкрадання коштів державного бюджету, не понесуть заслужене покарання, визначене КК України, оскільки їм це не інкримінувалося. Однак, зараз команда Зеленського та правоохоронні органи мають невпинно працювати, зокрема провести аудит використання коштів державного бюджету протягом 2014-2019 рр., щоб перевірити, чи кожна копійка коштів була використана за призначенням, чи не перераховувалися гроші як оплата за неіснуючі товари, неякісні або ненадані послуги. Команда Зеленського мала б показати, що провела перевірку силами Державної аудиторської служби, яку вони, до речі, збираються реформувати, бо вважають її недостатньо ефективною, і оприлюднити результати, повідомивши про правомірність чи неправомірність використання коштів, адже в суспільстві наразі є великий запит на проведення ретельного аудиту діяльності представників попередньої влади. Тоді можна буде говорити, що відбуваються «посадки» корупціонерів. Звичайно, заявити про це було простіше, ніж зробити.

    Не варто забувати, що кожна людина вважається невинуватою, доки її вина не доведена в суді і немає відповідного рішення суду, яке б набуло законної сили.

    Посилання на першоджерело: https://echo-ua.media/uk/151561-2/

    Поділитися

    Коментарі

  • Підзаголовок
  • Обсуждение закрыто.