Головна / Публікації та новини / «Політична помста»? Навіщо Порошенко роздає нагороди та посади

публікації та новини

 • Підзаголовок
 • «Політична помста»? Навіщо Порошенко роздає нагороди та посади

  Май - 15 - 2019

  На завершення своєї каденції Петро Порошенко почав роздавати нагороди та робити кадрові призначення.

  Так, 7 травня він призначив 75 суддів до Верховного Суду, серед яких юристи «Рошену», племінник народного депутата від «Опоблоку» Сергія Ківалова та «судді Майдану». При цьому Порошенко навіть висловив сподівання, що його наступник Володимир Зеленський і його команда не будуть втручатися у роботу судових інстанцій.

  А 4 травня він призначив Володимира Горковенка новим членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення замість звільненого Юрія Артеменка.

  У травні Порошенко звільнив командувача Національної гвардії України та призначив на його місце Миколу Балана. Крім того, він призначив нового командувача Операцією Об’єднаних сил на Донбасі. Ним став генерал-лейтенант Олександр Сирський, який координував вихід українських підрозділів із Дебальцевого у 2015 році.

  Нагородив Порошенко також «борців із корупцією». Зокрема, за даними голови ГО «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна, Порошенко таємно присвоїв звання генерал-полковника скандальному першому заступнику глави СБУ Павлу Демчині. А самому керівнику СБУ Василю Грицаку дав звання Героя України. Загалом Порошенко роздав 24 генеральські звання.

  Роздав нагороди Порошенко також своїм «придворним». Зокрема, міністр культури Нищук отримав орден князя Ярослава Мудрого V ступеня. Таку ж нагороду Порошенко вручив Юрію Оніщенку, керівнику Головного департаменту Адміністрації Президента. Крім того, речник Президента Святослав Цеголко отримав орден «За заслуги» ІІ ступеня. Таким же орденом нагороджені віце-прем’єр, міністр економічного розвитку Степан Кубів, заступник глави АП Костянтин Єлісєєв, голова Донецької ОДА Олександр Куць, голова Київської ОДА Олександр Терещук і радники Президента — Руслан Демченко та Олег Медведєв.

  Не обійшлось і без скандалів: Порошенко дав орден «За заслуги» І ступеня екс-нардепу від Партії регіонів, скандальному забудовнику Ігорю Лисову. Нагородив Порошенко також путінського чиновника, який нібито представляє українство у Росії Василя Думу. Українська громада в РФ уже вимагає скасувати це нагородження та вибачитись перед усіма активістами української діаспори в РФ.

  Що ж це за активність? Чи може новий Президент у разі потреби скасувати ці скандальні нагородження та призначення? Про це ІА «Вголос» запитав в експертів.

  Ярослав Макітра, політтехнолог:

  Порошенко нагороджує наближених до себе осіб. Фактично він за державний кошт віддячує тим, кому вважає за потрібне. Таким способом Порошенко хоче захистити себе від політичних переслідувань у майбутньому.

  Звичайно, що це неправильно. Бо кожна нагорода має віддаватися не оточенню президента, а тим, хто її реально заслужив. Якщо вже так склалось, то суспільству повинно знати, а чим же той самий Грицак заслужив бути Героєм України. Відповіді на це немає.

  А тому, коли президент, який на виборах набрав трохи більше 24% голосів, під кінець починає роздавати нагороди, це сприймається негативно. І він це робить або через те, що немає надій на перемогу своєї партії на виборах у Раду, або ж таким способом мобілізує своїх прихильників. На мій погляд, на парламентських виборах в електоральному плані це серйозно зашкодить Порошенку.

  Тарас Загородній, політолог:


  У тому, що Петро Порошенко роздає своїм наближеним звання та ордени, немає нічого дивного і протизаконного. Він усе робить у межах своїх повноважень. Нагадаю, що нагородження свого оточення після поразки на виборах – це вже традиційна діяльність українських президентів. Так само робив і Леонід Кучма, і Віктор Ющенко. Єдиний, хто цього не зробив – це Віктор Янукович, бо не встиг.

  Олесь Доній, політолог:

  У США та в Європейському Союзі президенти після програшу на виборах у період приведення до присяги новообраного керівника держави утримуються від вручення нагород і кадрових призначень. У них це, як і у нас, не прописано законодавчо, але це вважається питанням коректності.

   Порошенко залучає всі механізми, щоб надалі втриматися при владі

  Петро Порошенко залучив абсолютно новий механізм саботажу процесу зміни влади, який не притаманний цивілізованим суспільствам. Його поведінка свідчить про те, що він не збирається йти з політики. А тому Порошенко залучає всі механізми, щоб у майбутньому втриматися при владі. Зараз він, окрім збагачення на державі, розпочав процес кадрових призначень. Один із найскандальніших – це введення у Нацраду з питань телебачення та радіомовлення людини, яка відома тиском на журналістів – Володимира Горковенка. Крім того, Порошенко дає генеральські звання своєму оточенню, відповідно, змушуючи платників податків надалі сплачувати їм величезні доплати до зарплат і пенсій.

  Звертаю увагу, що, окрім цих скандальних особистостей, Порошенко роздає ордени та звання й абсолютно пасіонарним і патріотичним людям. Це він робить для того, щоб прив’язати їх до себе. Щоб у них було відчуття вдячності. Це Порошенку потрібно для того, щоб заручитись їхньою підтримкою на парламентських виборах.

  Віктор Небоженко, директор соціологічного центру «Український барометр»:

  Поведінка Порошенка свідчить про те, що він лютує, він ображений. Порошенко дуже зарозумілий, він звик вважати себе «батьком нації». А зараз він програв коміку, людині, яка ще п’ять місяців тому не мала жодного стосунку до політики. Йому було б значно простіше програти Юлії Тимошенко чи Анатолію Гриценку. А тому теперішня поведінка Порошенка – це помста Зеленському.

  Порошенко боїться політичної помсти. Оскільки сам схильний до політичних інтриг, він боїться стати чиєюсь жертвою. А тому ці всі призначення, роздача орденів – це політичний фронт спротиву, створення політичної опозиції новообраному президенту. Не варто забувати, що Порошенко залежний від Москви, і ці його дії можуть бути якось із цим пов’язаними. Наприклад, Порошенко 9 травня демонстративно пішов класти квіти в честь Дня Перемоги. Цим він демонстративно загравав із проросійським електоратом Юрія Бойка. А перед цим він був великим патріотом у Львові.

  Кадрові призначення Порошенка негативно вплинуть на нового Президента Володимира Зеленського, якому як мінімум півроку доведеться зачищати сьогоднішні призначення.

  Сергій Войченко, юрист:

  Порошенко не лише роздав медалі, ордени та звання своїм друзям. Він фактично зобов’язав українців пожиттєво утримувати свою команду. Бо згідно із законодавством ці люди отримують велику кількість пільг і надбавок за кошт платників податків.

  З юридичного погляду будь-яке рішення Порошенка можна скасувати. Новообраний Президент України повинен детально вивчити ці всі призначення, документи, які стали підставою для їх призначення, і якщо буде встановлено, що вже колишній президент Порошенко перевищив свої посадові обов’язки, або буде встановлено, що призначення відбувались із порушенням чинного законодавства, то рішення Порошенка можна буде скасувати. Це може відбуватись або через суд, або ж через слідство. У нас уже була схожа практика, коли у 2005 році Луценко, очоливши МВС, переглянув присвоєння спеціальних міліцейських звань. Тоді він просто скасував попередні накази.

  Щодо суддів, яких призначив Порошенко, то звільнити їх буде значно складніше, бо для цього потрібні підстави. І якщо їх немає – ці люди фактично недоторканні.

  Автор Марія Бойко

  Посилання на першоджерело: https://vgolos.com.ua/articles/politychna-pomsta-navishho-poroshenko-rozdaye-nagorody-ta-posady_980487.html?fbclid=IwAR0M5J1crl6KJrrqIrQ2PjoqGU12JUn31M6zsEvJA9YeOzK1-Ly1VXSPt9g

  Поділитися

  Коментарі

 • Підзаголовок
 • Обсуждение закрыто.