Головна / Публікації та новини / Конституційний Суд: зрада «під Медведчука» чи… правильне рішення?

публікації та новини

 • Підзаголовок
 • Конституційний Суд: зрада «під Медведчука» чи… правильне рішення?

  Окт - 30 - 2020

  27 жовтня за поданням 48 народних депутатів Конституційний суд визнав неконституційними деякі положення антикорупційного законодавства. Таке рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

  У Європейському союзі кажуть, що це рішення КС може стати підставою для тимчасового призупинення безвізу.

  Через це рішення КС президент Володимир Зеленський скликав термінове закрите засідання Ради національної безпеки і оборони 29 жовтня. А в ніч на 30 жовтня на сайті ВРУ з’явився текст президентського законопроекту про розпуск Конституційного Суду. 

  Тим часом під стінами КСУ у Києві вранці у п’ятницю зібрався протест — мітингувальники вимагають того ж, що і президент — розпуску нинішнього складу Конституційного Суду. 

  Водночас деякі експерти до цієї вимоги ставляться із критикою — пояснюють, мовляв, судді ухвалили рішення правильно. Проблема ж вся нібито у законі — його від початку ухвалили недопрацьованим. 

  Хто ж має рацію та як повинна діяти влада у нинішній ситуації — про це «Вголос» поговорив із експертами.

  Віктор Шишкін, колишній суддя Конституційного Суду:

  Влада повинна виконувати рішення Конституційного Суду і не приймати більше таких недолугих законів! Це її конституційний обов’язок. Проблема ж не в суддях, а в тому, що цей закон від початку був написаний лівою ногою. Я про це ще в 2014 році говорив, коли вони той закон готували! Дзвонив особисто тим депутатам! Але ні одна падлюка не дослухалась! 

  Закон називається «про запобігання корупції». А вони навіть визначення «корупції» в законі не прописали! Зеленський зараз говорить про довічне ув’язнення за корупцію. А є в нас в кримінальному кодексі склад злочину — корупція? Нема! То як можна говорити про кару, якщо нема складу злочину?!

  За що Конституційний Суд розпускати? За те, що він ухвалив правильне рішення?!

  Тепер, коли півень в одне місце клюнув, всі ходять і клянуть суддів…Що за ідіотизм? За що Конституційний Суд розпускати? За те, що він ухвалив правильне рішення?! За те, що Верховна Рада неправильно підготувала закон? То, може, давайте Верховну Раду за це розпустимо? 

  Я не розумію суспільне навантаження, яке зараз почалося. Думати треба головою, а не іншими частинами тіла.

  Кажуть, безвіз можуть забрати. То Європа що, теж мізками не думає? Чому вони підштовхують нашу владу до антиконституційних дій? Вони такі ж безграмотні, як і ці наші законодавці. Теж мені, знайшли авторитет – «Європа». Та Європа ще пішки під стіл ходила, коли Пилип Орлик написав конституцію. 

  Нехай ухвалюють нормальне антикорупційне законодавство. Передбачувано, вивірено, розумно. Нехай читають рішення Європейського суду з прав людини — там написано, які вимоги до закону мають бути. А то вони в одному місці читають, а в іншому — і не дивляться. А потім винних шукають.

  І хоч би хтось сів і прочитав саме рішення Конституційного Суду. А то ж ніхто не дивиться! Зате про зраду кричать вже який день.

  Сергій Войченко, ексслідчий Генеральної прокуратури, адвокат:

  Знаєте, замість того, щоб втручатися в діяльність Конституційного Суду України, при чому таким наглим і безпардонним способом, президент краще б виконав рішення щодо Ситника, краще провів би реформу правоохоронної системи. Бо за останні роки Україна витратила на так звані антикорупційні органи — НАБУ/САП/ВАС/НАЗК тощо — понад 12 мільярдів гривень. Толку з цього — абсолютно ніякого.

  Україна витратила на так звані антикорупційні органи понад 12 мільярдів гривень. Толку з цього — абсолютно ніякого

  Давайте не забувати прислів’я: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». Словом, можна ще 125 таких «антикорупційних» органів створити. Але який з того ефект ? Люди дивляться, що сама верхвіка влади постійно грузне у корупційних скандалах (згадаймо заяви того ж Гео Лероса, інших «слуг народу», які вже стали колишніми). А оце конкретне рішення КСУ — жодним чином не вплинуло на жодного пересічного українця. Ну, хіба зараз кредит комусь не дадуть, який не дійде до українців, пригрозили…Ну, порушується зовнішній факт управління (бо в принципі за рахунок цих органів впливали на певні українські державницькі процеси)…Тобто певні господарі втрачають певні важелі впливу. Але таким чином виходить, що Конституційний Суд вкотре довів, що Україна може претендувати на право називатися незалежною і суверенною державою, поки різні представники так званих «неурядових» організацій верещать, що «зрада, все пропало».

  Ми вже бачили, скільки лизоблюдів, лицемірів тощо пролізло в українську владу в 2014 року на їхньому законі «про люстрацію», який Європейський суд з прав людини визнав таким, що порушує права громадян. Де вони всі тепер? Порозбігалася по різних партіях і поміняла прапори. А боротьба з корупцією взагалі перетворилася на прибутковий бізнес. Вже корупцією займатися нікому не цікаво — вигідніше з нею боротися! Шалені гроші витрачаються на це все! Це рішення насправді ні на що не вплинуло. Про безвіз говорять…Та ми з весни тим безвізом і скористатися не можемо. В умовах карантину це взагалі неактуально. І що він за всі роки дав українцям? Як в українців немає грошей, щоб кудись їхати, то за які кошти ви у Відень каву поїдете пити? Це лише спекуляції дешевих прислужників міжнародних фінансових аферистів, яких, на жаль, українська влада ніяк не збереться брудною ганчіркою вигнати з України

  Олег Соскін, політолог:

  Ви вчитайтеся у формулювання рішення Конституційного Суду: «Визнати неконституційним доступ громадян до інформації про доходи, видатки і майно як себе, так і всіх осіб, які отримують зарплати за рахунок податків українців». Це катастрофа! Ну, хто дає гроші, щоб вони отримували ці доходи, заробітну плату та все інше? Це наші гроші, всіх тих, хто сам заробляє своєю працею і сплачує податки. Всі їхні зарплати і неадекватного рівня премії — це наші гроші! А тепер від нас засекречують це! Фактично, це — формування того, що ми бачимо в Білорусі і в Росії, формування відкритої диктатури. Вони роблять військовий комунізм. Будуть феодалами за наш рахунок, а нас хочуть закріпачити. 

  Готується узурпація влади. І я думаю, це роблять під Медведчука. ОПЗЖ тому і подала те звернення в Конституційний Суд. Вони хочуть прийти до влади і намагаються все максимально засекретити. Недавно ж, пригадайте, яке рішення було прийняте по книзі про Стуса. Очевидно стало, що суддівський корпус — продажний. А Медведчук і не приховує, що хоче захопити владу та стати президентом наступним. Йому є що засекречувати. 

  Тому, на мою думку, треба розігнати негайно цей Конституційний Суд і зібрати новий, непродажний.

  Юрій Грицик, журналіст:

  У країні, де 30 років суди приймають винятково політичні рішення, де вже пролиті ріки крові за очищення країни – це не що інше, як намагання дестабілізувати ситуацію і приховати реванш за буквою закону.

  Віктор Небоженко, політолог:

  По-перше, ті, хто ухвалювали цей закон про запобігання корупції у Верховній Раді, бачили всі його проколи і протиріччя, тому в якійсь мірі прогнозували реакцію Конституційного Суду.

  По-друге, сам президент не до кінця розуміє інструменти, механізми та цілі боротьби з корупцією. 

  По-третє, його оточення негативно ставиться до ідеї боротьби з корупцією. Звідси його бажання якось активізувати цей процес про людське око. 

  Не думаю, що засідання РНБО, яке він терміново скликав, чимось допоможе. Досі ця структура не була помічена в якійсь антикорупційній ненависті. Це засідання — ні до чого.  Взагалі РНБО вже перетворилася на місце, яке збирається щоразу, коли президент потрапляє в чергову політичну пастку і не розуміє, як з неї вибратися. Але це не те місце. Туди що, якісь юристи входять?

  Зеленський мав би звертатися до суспільної думки, до експертів, а тоді — з конкретними пропозиціями у Верховну Раду. Судову реформу треба починати, а вона розкладається у ВРУ. З Парламенту треба починати! Там має з’явитися група людей, яка готова робити зміни і не терпить корупції. Але ж цього немає.

  І Зеленський, замість змушувати свою більшість ухвалювати необхідні рішення, поїхав не туди, а туди, де йому зручно — на РНБО. З маленької теплої ванни, яку йому організовує Єрмак — у великий басейн з підігрівом.

  Яна Федюра, “Вголос”

  Посилання на першоджерело: https://vgolos.com.ua/news/konstytutsijnyj-sud-zrada-pid-medvedchuka-chy-pravylne-rishennya_1330277.html

  Поділитися

  Коментарі

 • Підзаголовок
 • Обсуждение закрыто.