Головна / Публікації та новини / За останні 5 років допомога від США істотних змін не принесла — Сергій Войченко

публікації та новини

 • Підзаголовок
 • За останні 5 років допомога від США істотних змін не принесла — Сергій Войченко

  Сен - 20 - 2019

  Перша телефонна розмова Державного секретаря США Майка Помпео з Міністром закордонних справ України Вадимом Пристайко повинна була підтвердити, що Україна може розраховувати на підтримку США та інших країн, що, відповідно до інформації у ЗМІ, і відбулося. Позиція Сполучених Штатів на міжнародній арені є досить серйозною, до думки цієї країни дослухаються у світі.

  Підтримка і розвиток стосунків України і США, а телефонна розмова М. Помпео та В. Пристайко — один із кроків назустріч цьому, — це можливість у перспективі отримати додаткові ресурси для врегулювання конфлікту на Сході, повернення незаконно анексованого Криму до України, відновлення територіальної цілісності нашої держави.

  За останні 5 років допомога від США надавалася, але якихось суттєвих змін не принесла. Прямого втручання у вирішення ситуації Штати уникають, а надана допомога носила не військовий характер. Зрозуміло, що будь-яка допомога потрібна нашій країні, вона повинна оцінюватися українським суспільством належним чином, але також важливо пам’ятати, що допомога має сприяти врегулюванню конфлікту на Сході і поверненню Криму, а не навпаки – поглибити кризу і спровокувати нові витки конфлікту.

  Розмірковуючи про законність такої допомоги, потрібно обов’язково враховувати підписаний у 1994 році Будапештський меморандум, відповідно до якого країни-підписанти, зокрема і США, гарантували Україні повагу незалежності і суверенітету та існуючих кордонів України, підтверджували їхні зобов’язання утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи, за винятком, наприклад, самооборони, не буде використовуватися проти України.

  Поділитися

  Коментарі

 • Підзаголовок
 • Обсуждение закрыто.